Dječji tjedan – ljubav djeci prije svega

U suradnji sa Društvom “Naša djeca” Donji Miholjac, od 3. do 10. listopada održane su aktivnosti vezane za obilježavanje Dječjeg tjedna.

• U ponedjeljak, 3.10. djeca polaznici starijih skupina načinila su “poruke odraslima” – prema pravima djece, te su iste poruke dijelili građanima u centru grada. Pri povratku u vrtić obilježen je i “rođendan” našeg vrtića (34 godine postojanja) – uz prigodan program, recitacije, igrokaze, pjesme i ples djeca su provela zabavno prijepodne posvećeno “Pinokiu”.
  • U srijedu, 5.10. posjetilo nas je putujuće kazalište “Klaun Čupko”, klaun koji je uvijek rado viđen gost našeg vrtića.
  • U četvrtak, 6.10. polaznici srednje i starijih skupina crtali su kredama po pločniku u centru grada.

Pri obilježavanju Dječjeg tjedna, zajedno sa djecom podsjetili smo se nekih dječjih prava:

• Sva su djeca jednaka.
  • Dijete ima pravo na ljubav i njegu.
  • Dijete ima pravo na primjerenu zdravu hranu.
  • Dijete ima pravo ići u školu.
  • Dijete ima pravo na zdravstvenu zaštitu.
  • Dijete ima pravo na igru.
  • Dijete ima pravo izraziti svoje mišljenje.
  • Dijete ima pravo izabrati svoju religiju.
  • Dijete se smije druziti s kim hoće.
  • Dijete ne smije biti primorano na rad.
  • Dijete ne smije biti zlostavljano.
  • Dijete ne smije biti žrtva nasilja i rata.
  • Dijete ne smije biti seksualno zlostavljano.
  • Posebnu skrb treba pružiti djeci bez obitelji, djeci izbjeglicama, i djeci koja su u sukobu sa zakonom.

Dječje radove možete pogledati u našoj galeriji fotografija.

Vaš,

vrtić “Pinokio”